" /> Северен пол(2-3 год група Смешко)

Стандарди :Детето може да воспостави контрола на движење на дланките и прстите 

Цел:Да се развива способност за користење на палец и показалец за конкретна цел

Тек на активноста:Денешната активност ќе ја започнеме со запознавање на северниот пол и животните кои живеат преку сликовницата /Северен пол ,потоа ќе изработуваме животни од северниот пол.....

Материјали и средства за реализација:сликовница поларни животни,лепак,картон,памук,ножици,хартиени чинии.

Наши вредни другарчиња:

273991423 686834925652998 542971520343010727 n

273884956 507492297648880 7687857790881797861 n

273934307 698885884611334 8991799200931783579 n

273806004 2535431979921685 6238120629513471008 n

273781861 912873429385587 8691898446211048492 n

273767940 326118282899174 2671265850518916341 n

273767645 260589316260172 1136779429869947449 n

273755019 1556538764710888 432689699252934186 n

273675038 364562905484656 6920135682536161857 n

273465592 3171519486453280 1610496520782500641 n

273715438 969964903895119 8753090211747789520 n

273064527 630235088233677 3578951732044616895 n

Воспитувач:Снежана Јакимовска

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of the site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk