" /> МЕНИ од 4-6 години

                                                                             

ЈУДГ на ОЦ „Раде Јовчевски Корчагин“ – Скопје     

       

Есенско мени Од 4 до 6 години

I неделаи III недела

 

Појадок

Ужина

Ручек

Ужина

Вечера

Понеделник

Макарони со сирење, јогурт

банана

Леќа со варено јајце, леб, салата од зелка, ржан леб

ролат со мармалад

Макарони со сирење, јогурт

Вторник

мазиво од млечен крем, млеко, пченкарен леб

јаболко

Пилишка чорба, ризи-бизи со пилешко, салата од краставица

пудинг, бисквити

мазиво од млечен крем, млеко, пченкарен леб

Среда

млечен намаз, чај

круша

боранија, со јунешко месо, кисело млеко, интегрален леб, салата

млечна кифла

млечен намаз, чај

Четврток

сендич со павлака, кашкавал, зеленчук, млеко

грозје

мусака од тиквички со мелено јунешко месо, интегрален леб, салата

проја

сендич со павлака, кашкавал, зеленчук, млеко

Петок

намаз од туна, сок

киви

зелка со јунешко месо, пченкарен леб, салата

раванија со млеко

намаз од туна, сок

II недела и IV недела

 

Појадок

Ужина

Ручек

Ужина

Вечера

Понеделник

Качамак со сирење и јогурт

круша

Грав со моркови, леб, салата од домати

пита со јаболки

Качамак со сирење и јогурт

Вторник

намаз од путер и мед, млеко

банана

крем чорба од мешан зеленчук, риба со рестован компир, салата , пченкарен леб

гриз со млеко и какао

намаз од путер и мед, млеко

Среда

намаз од урда, доматно пире, магдонос, сок

овошен јогурт

грашок со компири, јунешко месо, интегрален леб, салата

сутлијаш

намаз од урда, доматно пире, магдонос, сок

Четврток

крем сир, домати, јогурт

јаболко

спанаќ со јунешко месо, ориз, кисело млеко, интегрален леб

бомбици од варена пченица

крем сир, домати, јогурт

Петок

пилешка паштета, чај

грозје

макарони со јајца и сирење , пченкарен леб

ролат со урда

пилешка паштета, чај

   Изработил :Момица Бошњаковска Снежана Калишевска                                                                                                                                                                                                              

   Проверил: Анита Николиќ                                                                                                            

   Одобрил : Директор  Лидија Поповска

                                                              

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of the site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk