" /> Функционирањето на установата

Започнуваме со работа во 06 часот, а завршуваме во 18 часот. Во објектот „Пепелашка“ се работи до 22 часот.
Наутро во градинката ве дочекува пријатна атмосфера, поддржана со внимателно избрана музика, која што се слуша во ходниците.
Потоа следуваат нежни средби на детето со учителката, утринска гимнастика, игри, културно - хигиенски навики и појадок. Започнува реализација на однапред планирани активности, како задоволување на индивидуални интереси, истражувачки проекти, престој во дворот и физички вежби.
Сето тоа се одвива во пријатна атмосфера, со тивко обраќање на возрасните. Со користење на современи техники за релаксација и стекнување на позитивна слика за себе и градење на поголема самодоверба на младите личности.

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of the site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk