ЈУДГ на ОЦ „Раде Јовчевски Корчагин“ – Скопје

Есенско мени Од 1 до 3 години

I недела и III недела

 

Појадок

Ужина

Ручек

Ужина

Вечера

Понеделник

тарана со сирење, млеко

пудинг од тиква

вариво од зеленчук, сок од портокал

овошен колач,млеко

тарана со сирење, млеко

Вторник

гриз со млеко и жолчка

кашичка од морков

пире од ориз со пасирано пилешко, сок од домати

пудинг со јаболко

гриз со млеко и жолчка

Среда

палента со млеко и шеќер

млеко

каша од боранија и компири, кисело млеко

гриз со млеко и пасирано овошје

палента со млеко и шеќер

Четврток

кашичка со овесни снегулки и жолчка

пудинг од јаболко

тиквички со компир и мелено месо, овошен сок

кашичка од бисквити

кашичка со овесни снегулки и жолчка

Петок

кашичка од ориз интегрален

сок од лимон свежо цеден

шарен пилав со мелено месо

кох со јајца , млеко

кашичка од ориз интегрален

II недела и IV недела

 

Појадок

Ужина

Ручек

Ужина

Вечера

Понеделник

палента со сирење, млеко

пасирано овошје со адаптирано млеко и мед

кашичка од мешан зеленчук

сутлијаш

палента со сирење, млеко

Вторник

кашичка од двопек

овошен јогурт и бисквити

варена риба со компири, сок

гриз со адаптирано млеко и какао

кашичка од двопек

Среда

фиде со сирење и жолчка, јогурт

кашичка од јаболко

каша од грашок, сок

каша од пченкарно брашно со овошје

фиде со сирење и жолчка, јогурт

Четврток

пудинг со печена јаболка

каша од морков

спанаќ со ориз, мелено месо, кисело млеко

варена мелена пченица

пудинг со печена јаболка

Петок

кашичка од интегрални бисквити

пире од банана

пилешко со макарони, сок од портокал

кох од гриз

кашичка од интегрални бисквити

   Изработил :  Момица Бошњаковска  Снежана Калишевска                                                                                                                                                                                                              

   Проверил: Анита Николиќ                                                                                                            

   Одобрил : Директор Лидија Поповска

 

 

 

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of the site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk