" /> Детски мудрости

"Љубов е кога мама и тато се држат за рака"   "Љубов е кога на цвеќињата  им даваме вода сами да пијат "  
  "Екологија е кога насекаде е чисто"   "Насилството е да не ја трескаш вратата"
" Насилство е кога те силува некој нешто да правиш"    "Растенијата сакаат вода и храна"  
  "Мир е кога сме смирени"   "Мир е тој што е миран"
"Лага е кога многу зборуваш"   "Вистина е кога кажувам се право"  
  "Растенијата сакаат вода и храна"   "Добро однесување е да не се расипува забавата"

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of the site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk