" /> Градинка четврта недела

                                                                                            

ЈУДГ на ОЦ „Раде Јовчевски Корчагин“ – Скопје

IV недела

 

Појадок

Ужина

Ручек

Ужина

Вечера

Понеделник

Јуфки со сирење, напиток јогурт

Овошје

Грав со зеленчук, салата, ’ржан леб

Овошен колач

Јуфки со сирење, напиток јогурт

Вторник

Путер со медн, чоколадно млеко

Овошје

Вариво со компир со мелено месо, салата, пченкарен леб

Пудинг од ванила

Путер со медн, чоколадно млеко

Среда

Намаз од павлака со модар домат и сусам, напиток чај

Овошје

Вариво од грашок со мелено месо, салата, интегрален леб

Лења пита

Намаз од павлака со модар домат и сусам, напиток чај

Четврток

Кремсир со парче домат

Овошје

Риба, тава ориз со златна мешавина, салата, интегрален леб

Кроасан со еурокрем

Кремсир со парче домат

Петок

Млечна паштета (путер, сирење, варено јајце), напиток сок

Овошје

Боранија со пилешко месо, кисело млеко, пченкарен леб

Бомбици

Млечна паштета (путер, сирење, варено јајце), напиток сок

 Проверил:Гл. Сестра Момица Бошњаковска   

Проверил Готвач Снежана Калишевска  

Одобрил /Директор :Лидија Поповска                                                                                         

                                                                                                                      

                                                                                                                                                                           

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of the site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk