" /> Градинка трета недела

 

ЈУДГ на ОЦ „Раде Јовчевски Корчагин“ – Скопје

III недела

 

 

Појадок

Ужина

Ручек

Ужина

Вечера

Понеделник

Палента со сирење, напиок јогурт

Овошје

Леќа со зеленчук, ‘ржан леб, зелка салата, десерт

Овошна торта

Палента со сирење, напиок јогурт

Вторник

Намаз од павлака, модар домат, сирење, маслинки, напиток чај

Овошје

Манџа ориз со пилешко месо, салата, интегрален леб

Бомбици

Намаз од павлака, модар домат, сирење, маслинки, напиток чај

Среда

Млечен намаз (еурокрем) со млеко

Овошје

Спанаќ со мелено месо и кисело млеко, пченкарен леб

Чоколадна торта

Млечен намаз (еурокрем) со млеко

Четврток

Кремсир со парче краставица, напиток чај

Овошје

Рестован компир со ќофте, салата, интегрален леб

Ќаја со сирење

Кремсир со парче краставица, напиток чај

Петок

Намас од туна паштета, напиток сок

Овошје

Вариво од зелка и морков, салата, пченкарен леб

Проја

Намас од туна паштета, напиток сок

Проверил :Гл. мед.сестра Момица Бошњаковска   

 

 Проверил :Готвач Снежана Калишевска

Одобрил/Директор: Лидија Поповска                                                                                        

                                                                                                                     

                                                                                                                                                                                

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of the site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk