" /> Градинка втора недела

                                                                             

ЈУДГ на ОЦ „Раде Јовчевски Корчагин“ – Скопје

 

II недела

 

 

Појадок

Ужина

Ручек

Ужина

Вечера

Понеделник

Јуфки со сирење, напиток јогурт

Овошје

Грав со зеленчук, салата, ‘ржан леб

Колач со мак

Јуфки со сирење, напиток јогурт

Вторник

Намаз од џем, чоколадно млеко

Овошје

Вариво од ориз со мелено месо, салата, пченкарен леб

Пудинг

Намаз од џем, чоколадно млеко

Среда

Намаз од путер со кашкавал, сок, парче краставица

Овошје

Мусака од компири со мелено месо, салата, интегрален леб

Триаголник со сирење

Намаз од путер со кашкавал, сок, парче краставица

Четврток

Млечен намаз ( путер, сирење, варено јајце), напиток чај

Овошје

Вариво од боранија со мелено месо и кисело млеко, пченкарен леб.

Бисквитна торта

Млечен намаз ( путер, сирење, варено јајце), напиток чај

Петок

Намаз од урда со јајца, напиток сок

Овошје

Ајмокац со пилешко месо, салата, интегрален леб,

Проја со спанаќ и сирење

Намаз од урда со јајца, напиток сок

Проверил: Гл. мед .сестра Момица Бошњаковска    

Проверил: Готвач Снежана Калишевска        

 Одобрил /Директор: Лидија Поповска                                                                                         

                                                                                                                        

                                                                            

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of the site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk