" /> Колку многу чувства(група 2-3 год /Смешко)

Стандарди:Детето може да ги пренесе своите емоции и соодветно да ги изразува

Цел:Да се потикнува да ги развива позитивните и негативните емоции.

Тек на активност:Денешната активност ќе ја започнеме најнапред со тивка и релаксирана музика,потоа ќе го прочитаме текстот/Митко се плаши ,активноста ќе ја продолжиме со разговор за стравот а потоа ќе цртаме по саблони каков е стравот и како го чувствуваме во напшето тело.....

Материјали и средства за реализација:Кутија со емоции,лепак,апликации

Наши вредни другарчиња:

272907364 410601617483246 6945028970240654003 n

272770125 1865913030464061 1052796948090874664 n

272723348 1337889023322858 6267654360209170691 n

 

272297435 230673705932272 5705870097438016251 n

Воспитувач Снежана Јакимовска

Воспитувач:

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of the site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk